Мобільні котельні – швидке рішення проблеми індивідуального опалення

Монтаж котельні потребує окремого приміщення, тому що робота деяких приладів завжди супроводжується шумом і вібраціями. Мова йде про насоси, розширювальні баки, запірно-регулюючу арматуру, системи водопідготовки та інше обладнання. І чим більша опалювана площа, тим потужніше обладнання і, відповідно, шум та вібрації від нього.

На підприємствах з потужностями, які швидко розвиваються, недоцільно будувати або відводити окреме приміщення під потреби котельні, тому що з часом її потужність потрібно буде збільшувати відповідно збільшувати і простір для опалювального обладнання.

Найбільш простим і швидким способом вирішити проблему опалення приміщення будь-якого призначення є установка мобільної котельні.

Принцип конструкції і використання транспортабельних котелень

Мобільна транспортабельна котельня є повноцінною опалювальною установкою на твердому паливі, зібраною в заводських умовах, обладнаною котлами, насосами, системами автоматичного управління, датчиками безпеки, вентиляцією та іншими необхідними пристроями. Все обладнання встановлюється в каркасному модулі з металевого профільного листа. Для введення в експлуатацію мобільну котельню необхідно лише транспортувати на відведене їй місце і підключити до індивідуальної тепломережі.

Кожна мобільна котельня виготовляється за індивідуальним замовленням, відповідно вимогам замовника і характеристиці приміщення. Перед транспортуванням на об’єкт все обладнання проходить ретельні перевірки і багаторівневі випробування.

Мобільні котельні на твердому паливі здобули високу популярність серед підприємств і установ комерційної і державної сфер діяльності:

 • школи, дитячі садочки, лікарні та інші державні установи;

 • заміські готелі, ресторани, бази відпочинку та розважальні комплекси;

 • підприємства по просушуванню деревини;

 • малі та великі виробничі підприємства;

 • офісні будівлі;

 • складські приміщення.

Твердопаливні транспортабельні котельні установки допомагають суттєво заощаджувати на енергоносіях, і є найбільш вигідною альтернативою газовому опаленню.

Особливості і переваги мобільних котельних

Завдяки індивідуальному підходу до виробництва модульних котельних, замовник отримує установку, яка повністю забезпечує приміщення теплом і гарячою водою. Іншими особливостями і перевагами мобільних котельних є:

 • економія часу при встановленні і запуску в експлуатацію (1 день);

 • можливість збільшувати потужність котельні в процесі роботи;

 • автономна робота з мінімальним втручанням обслуговуючого персоналу;

 • широкий вибір палива для котла (дерево, тріски, пелети, вугілля, рідке паливо та інше);

 • висока енергоефективність обладнання.

Автономна робота котелень на твердому паливі забезпечується набором обладнання автоматики з датчиками і контролерами, а також лініями автоматичної подачі дрібнофракційного палива (пелети, вугілля).

Уніфікованість блоків модульних котелень дозволяє збільшувати потужність навіть в процесі експлуатації, шляхом комбінування блоків різного призначення. Але головною особливістю мобільної котельні є те, що при необхідності будь-який з її блоків (включаючи центральний) можна з легкістю відключити від тепломережі приміщення і транспортувати на новий об’єкт.