Блочно-модульні котельні на пелетах

Блочно-модульні котельні на пелетах: перспективне теплопостачання

Виснаження природних запасів паливних ресурсів, погіршення екологічного становища, ріст тарифів на енергоносії, нафтова криза призвели до пошуку альтернативних і недорогих джерел енергії. Цим рятівним паливом стали пелети - гранули з біологічних відходів. Спресовані тирса, подрібнені кукурудзяні качани, лузга соняшника, очерет, торф і багато інших виявилися більш економними, ніж газ та електрика.

Перші агрегати з переробки сировини з'явилися ще в 1930 році, але активно за їх випуск взялися в середині 70-х. Спеціально під пелети інженери розробили особливий вид твердопаливних котлів. У третьому тисячолітті їх стали застосовувати як модульні котельні на пелетах, об'єднуючи по кілька одиниць обладнання в одному компактному контейнері.

Особливо затребуваними установки виявилися в країнах з холодним кліматом - Скандинавії, Канаді, Америці. Європейський досвід підхопила Україна, використовуючи водогрійну техніку не тільки сусідів із зарубіжжя, але і власної розробки.

Чим вигідні котельні на пелетах

Організувати повноцінне опалення і гаряче водопостачання в негазифікованих населених пунктах, на віддалених виробництвах, в складах, житлових будинках, санаторіях, школах - з цими та багатьма іншими завданнями котельні на пелетах справляються на «відмінно». Для них необхідне лише підведення електрики та води, невеликий майданчик для монтажу обладнання і зберігання запасів палива. Причому не обов'язково на цокольному поверсі - можливе використання і даху.

Котельні на пелетах недарма вважаються найбільш вигідним вкладенням коштів. До їх переваг відносяться:

 • можливість створювати блоки потужністю від 50 кВт і до 2.5 МВт;
 • автоматизація всіх процесів, включаючи дозовану подачу гранул, спалювання, зупинку системи при виникненні аварійної ситуації;
 • пожежна безпека;
 • високий ККД котлів - 90-95%;
 • знижений викид вуглекислоти, відсутність диму і неприємного запаху;
 • швидка установка протягом 1 дня;
 • не вимагає постійної присутності персоналу контроль над роботою;
 • низька зольність гранул дозволяє працювати в безперервному режимі протягом декількох тижнів без очищення.

Вартість 1 т пелет обходиться більш ніж у 2 рази дешевше, ніж 480 куб. м газу, що витрачаються на отримання відповідної кількості тепла. Аналогічна ситуація з іншими видами палива - дровами, вугіллям, дизпаливом.

Безпечність експлуатації

Пелетна котельня не потребує будівництва окремих будівель. Її розміщують на вільній ділянці без узгодження технічної документації з наглядовими органами. Причина полягає в абсолютній безпеці - пристрої не вибухають, як природний газ.

При позаштатних ситуаціях інформація надходить до диспетчерської. При аварії система відключається, і робота відновлюється після усунення несправностей, які виникли.

Де купити модульні котельні на пелетах

Початок діяльності компанії Енергія Сервіс (1997 рік) збігся з масовим поширенням екологічно чистої теплонагрівальної техніки. Проводячи ретельний відбір виробників, ми пропонуємо українським споживачам устаткування зарубіжного і вітчизняного виробництва:

 • якісне;
 • ефективне;
 • економічне;
 • зручне в експлуатації.

Створені на його основі блокові комплекси окупаються протягом 2-3 років. При цьому важливо дотримуватися точності налаштувань.

З питань надання професійних консультацій, а також придбання систем звертайтеся за вказаними контактними телефонами.