Майже будь-яке промислове приміщення потребує опалення. До того ж, багато виробничих процесів не можуть йти повноцінно без тепла. Частіше всього для обігріву адміністративних та індустріальних приміщень використовуються промислові котельні установки. Котли, які застосовуються в даних системах, працюють на газу або твердому паливі, а теплова енергія надходить у виді гарячої води або пари.

Перед тим, як зупинити свій вибір на певній опалювальній установці, рекомендуємо ознайомитись із їхніми видами.

Види водогрійних промислових установок.

  • Водогрійні котли невеликої потужності, які застосовуються для опалення невеликих промислових приміщень;
  • Водогрійні установки середньої потужності, які використовуються в міських котельнях і для централізованого опалювання підприємств;
  • Потужні водогрійні теплогенератори для великих промислових комплексів та цілих житлових масивів;
  • А також інші промислові установки для теплопостачання.

Принципи роботи промислових водогрійних котлів

Не дивлячись на значні габарити промислових котельних установок і їхню потужність, принцип роботи в них мало відрізняється від роботи побутових водогрійних котлів. Вони складаються з газогорілочного механізму та камери згорання паливної сировини. Під час спалювання природного газу теплоенергія передається через теплообмінники теплоносію

Топкова частина виготовлена зі сталевих панелей. Для того, щоби підвищити теплопередачу часто ці панелі виготовляють газощільними — сталеві смуги вварюються між труб. Якщо в самій топці температура може досягати 1000–1200°C, то на виході вона знижується до 800°C.

Після топочної камери гарячий газ надходить у конвекторний блок, який складається з конвекторних відділень. Труби в блоках розміщені в шаховому порядку, чим посилюють віддачу теплоенергії. Після того, як гази віддали все тепло, вони підіймаються на поверхню блоку котла.

Гідравлічна система водогрійного промислового котла

Гідравлічна система водогрійного котла забезпечує не лише нагрівання води, але і прискорює рух води, щоб у системі не було застою та накипу. Це забезпечується завдяки встановленню в системі перегородок, які направляють воду на певній швидкості. Вхід та вихід води в багатьох моделях котлів зроблені в колекторі топкової камери. Зверніть увагу, що ці розташування ніяк не впливають на температурні показники та, навіть, можуть бути змінені відповідно до побажань замовника. Для видалення зайвого повітря у верхній частині колектора зроблені спеціальні повітряні клапани, а для видалення залишків води в нижньому колекторі передбачений дренаж.

Безпека промислових водогрійних котлів

Звісно, власників бізнесу та керівників підприємств турбує питання безпечної експлуатації обладнання, у тому числі й теплових установок. Варто сказати, що сучасні теплові агрегати виготовляються згідно з усіма міжнародними стандартами та за умови правильного використання вони надійні та безпечні. По-перше, водогрійні котли обладнані захисним обладнанням, контрольно-вимірювальними приладами та іншими пристроями безпеки. Так, запірна арматура відводить воду із самого котла в тепломережу, зливає воду з котла, за необхідності продуває систему та видаляє накип. Звісно, що експлуатація водогрійних котлів повинна відбуватися відповідно до інструкції.

Експерти завжди готові проконсультувати замовника перед тим, як будуть виконані монтажі роботи зі встановлення теплової системи на підприємстві. Окрім того, варто погодити зі спеціалістами всі нюанси технічного завдання, щоби встановити оптимальну систему обігріву для підприємства або промислового приміщення.