Основна складність під час вибору котла — зрозуміти, наскільки він відповідає на вимоги конкретного приміщення. Здавалося б, у покупця є всі дані розмірів, об’єм приміщення, але цього недостатньо. Необхідна інформація про теплові втрати приміщення. Тому що вибір котла прямо залежить від тепловтрат, саме їх буде компенсувати прилад у процесі роботи..

Пам’ятайте, що неправильно підібраний котле призведе до додаткових, цілком відчутних витрат паливних матеріалів, зносу самого обладнання й інших фінансових втрат.

Методи розрахунку теплових втрат

Для початку необхідно визначитись із кліматичною зоною, і якій розташована будівля. Для кожної такої зони є свої методики. Звісно, що зробити точні розрахунки може лише кваліфікований спеціаліст. Але клієнт і самостійно може приблизно провести розрахунки, використовуючи сучасні комп’ютерні програми. Заповнивши поля, які запитує програма, наприклад, розміри приміщення, тепломатеріали, середня температура найхолоднішої неділі протягом року, кількість вікон, і тд. Після заповнення всіх полів користувач отримує достатньо точне визначення тепловтрат. Цього значення достатньо для розуміння, яку потужність котла обрати.

Що таке будинкові коефіцієнти

Якщо у вас немає можливості використовувати комп’ютерну програму, то є старий метод розрахунку тепловтрат із використанням будинкових коефіцієнтів. Це, звісно, досить спрощений спосіб.

Від  130 до 200 Вт/м2 — будівля без теплоізоляції;

Від  90 до 110 Вт/м2 — будівля з теплоізоляцією, 20–30 років;

Від  50 до 70 Вт/м2 — сучасна теплоізольована будівля.

Якщо замовник знає коефіцієнт будівлі, то шляхом нескладних множень може вирахувати потрібну потужність котла. У старих рекомендаціях ви можете знайти таку інформацію з розрахунку потужності: 1 кВт потужності на 10 кв.м. Площі приміщення. Але цей спосіб давно застарів. Він не враховує сучасних норм будівництва і здебільшого не може використовуватись.

Влияние мощности котла на эффективность работы

Якщо виявиться, що потужність котла занадто низька, то котел не буде використовувати залишки палива через нестачу повітря, відбудеться засмічення системи димоходу, паливо буде витрачатися занадто швидко.

Якщо ж через невисокі потреби в опаленні потужність котла буде занадто високою, є низка специфічних рішень, щоби забезпечити оптимальну роботу котла.

Як бачите, розрахунок потужності котла — досить складне завдання, у якому необхідно враховувати безліч нюансів, про які можуть і не знати замовники. Тому настійливо рекомендуємо звернутися за консультацією до спеціалістів, щоби разом зробити оптимальні розрахунки й не зазнати збитків у разі невдалої покупки котла.