Яке паливо обрати для твердопаливного котла? Переваги та особливості різних видів палива.

Обираючи твердопаливний котел важливим питанням залишається вибір палива.

Сучасне різноманіття пропонує широкий вибір твердого палива.

Сьогодні ми поговоримо про найпопулярніші з них:

  • Дрова;
  • Вугілля;
  • Пелета.

Дрова

drovaГоловні переваги дров — тепломісткість, тривалий час горіння та комфортне застосування. Дрова забезпечують ефективний обігрів приміщення шляхом повільного виділення тепла в процесі горіння.

Для опалення дровами краще використовувати сухі дрова листяних порід дерев. Ідеально, якщо перед використанням дрова лежали в сухому місці не менше двох років.

 

 

Вугілля

ugolРозрізняють вугілля за віком та причинами вуглефікації: наймолодше — буре, потім кам’яне, а за ними найстаріше вугілля — антрацит. Буре вугілля містить велику кількість вологи (30–40 %). В антрациті відсоток вологи не перевищує 5–7 %. Тобто, чим вищий вік вугілля, тим менше в ньому летких часточок.

Для опалення рекомендується використовувати вугілля, що менше спікається з незначним відсотком сірки. Окрім того, опалюючи приміщення вугіллям, потрібно забезпечити безперешкодне осипання попелу. Вугілля відрізняється високою тепломісткістю, яка перевищує тепломісткість пелети в декілька разів.

 

Пелета

pelletaПелета — найновіший екологічний вид опалювальної сировини, який виготовляється в процесі пресування щепи, тирси, кори та інших залишків деревообробки, а також соняшникового лушпиння, соломи та інших сільськогосподарських відходів. Їхня вартість значно нижча вартості дров і вугілля.

Завдяки дрібній фракції часток, пелета ідеальна для використання в лініях автоматичної паливоподачі котлів, для забезпечення найменшої присутності обслуговчого персоналу. Для ефективної роботи пелетних котлів необхідно забезпечити вільне осипання попелу в попільник.