Приватний будинок - чудове вирішення житлової проблеми. Створення в ньому комфортних умов - завдання номер один для господаря, який ще на початку будівництва повинен подбати про постачання теплом і гарячою водою. Для цього складається теплова схема водогрійної котельні, а також принципова. Аналогічним чином питання вирішується при необхідності обігріву відносно невеликих виробничих площ, теплиць та інших потреб.

Не володіючи спеціальними знаннями про те, як спроектувати котельню, самостійно виконати розрахунки неможливо. Цим займаються вузькопрофільні організації. Кінцевим результатом їх роботи є проект. Від того, наскільки грамотно він складений, залежить економічність теплопостачання та зручність користування для всіх проживаючих в будинку або працівників виробництва.

У чому сутність проектування

Мета складання проекту полягає в тому, щоб за зробленими розрахунками підібрати найбільш ефективне обладнання, розташувати його в будівлі, забезпечивши підключення до інженерних комунікацій.

Після визначення сумарної теплової потужності вибираються відповідні водонагрівальні прилади та вид палива, на якому вони працюють. Все частіше ним стає вугілля, пелети, дрова. Максимально в одному приміщенні дозволено встановлювати не більше двох агрегатів.

У ТЕХПРОЕКТІ містяться:

 • принципова схема котельні з нанесеними на ній основними пристроями і трубопроводами;
 • теплова схема котельні, яка відображає всі агрегати та магістралі, що їх з'єднують;
 • специфікація, що містить перелік і кількість використаних приладів і матеріалів.

На підставі цієї документації здійснюється закупівля і монтаж технічних засобів, прокладка труб. Виконання всього обсягу робіт доцільно доручити компетентним фахівцям, взявши на себе контролюючі функції. Тільки в цьому випадку можна домогтися 100-відсоткового успіху.

Устаткування і його призначення

Головна роль в опалювальній системі відводиться котлу. Нагріті з його допомогою теплоносії надходять по трубах в радіатори. Використані при цьому теплові мережі діляться на закриті і відкриті. Їх відмінність полягає в способі забору води для ГВП.

У першому випадку вона йде з-під крана, в другому - безпосередньо з контуру. Незважаючи на цю різницю, в кожному з них якість гарячої води забезпечується дуже високо - на рівні питної. Для очищення від домішок застосовуються накопичувальні баки - деаератори. Протягом доби водорозбір нерівномірний. У момент пікових навантажень включається мережевий насос, що забезпечує нормальну силу напору.

Крім цього схема котельні з водогрійними котлами передбачає наявність:

 • циркуляційного і рециркуляційного насоса;
 • димоходу;
 • вентиляції;
 • бункера для складування палива;
 • системи пожежогасіння.

Закриті мережі серед власників будинків мають велику популярність. Обходяться вони дорожче, монтуються складніше, але за рахунок заживлення на центральний котел надалі економлять електроенергію. Дешевші на стадії монтажу відкриті мережі в процесі експлуатації споживають багато електрики.

Можливості автоматики

Автоматизована робота твердопаливних котлів, а також всієї системи - це ще одне джерело економії. За допомогою блоку автоматичного керування:

 • змінюється ступінь нагріву води;
 • здійснюється координація функціонування контурів ГВП і опалення;
 • відбувається регулювання систем циркуляції і рециркуляції.

Температура води на вході взимку становить 3-5 градусів, в той час як влітку вона піднімається до 20-22. Нагріти її до бажаного комфортного рівня з найменшими енерговитратами також дозволяє автоматика.

Розумна економія утворюється за рахунок програмування системи на пониження температури води вночі, коли її ніхто не використовує. До того ж спати рекомендується в прохолодному приміщенні. Під ранок станція переходить на посилений підігрів, забезпечуючи достатню кількість тепла.

Автоматичний блок управління працює в трьох режимах. Коли вибирається пріоритетний, опалення відключається, що оптимально влітку. Непріоритетний - повна протилежність. Змішана функція передбачає і ГВП, і обігрів.

За бажанням клієнта схема котельної установки комплектується температурними датчиками. Один з них встановлюється на вулиці, щоб показувати зовнішню температуру повітря, а інший усередині приміщення. На підставі їхніх свідчень смарт-система оптимізує кімнатну температуру до заздалегідь обраного рівня.

Можливості проектування дуже широкі. Будь-яка допущена помилка обертається малоефективним теплопостачанням і підвищеними витратами на утримання. Тому звертайтеся тільки до компетентних виконавців.