Одним із мінусів твердопаливних котлів раніше була постійна потреба в обслуговчому персоналі — завантаження палива, очищення попільника, контроль температури та тиску, розпалювання та ручне регулювання потужності котла.

Підтримання тепла в приміщення коштувало багато сил та часу. На щастя, прогрес не стоїть на місці, і на цей час про всі ці недоліки можна забути.

Автоматика твердопаливних котлів дозволяє скоротити час та спростити проведення деяких процесів, управляти котлом дистанційно та програмувати роботу щодо температурних показників за вікном. Окрім того, автоматизація котла дозволяє збільшити його продуктивність на 20 %.

Головні прилади, які суттєво полегшують життя власникам твердопаливних котлів:

  • Контролери;
  • Регулятор тяги;
  • Вентилятор;
  • Група безпеки;
  • Паливні бункери;
  • Лінія автоматичної подачі палива;
  • Горілки з п’єзорозпалюванням або автоматичні пелетні горілки.

 

 

gorelka group bezopasnosti kontroller

 

У парі з регулятором тяги або вентилятором контролер замірює температуру теплоносія та управляє подачею повітря в топку. Завдяки такому простому механізму роботи, у приміщення підтримується комфортна температура без постійного контролю обслуговчого персоналу, виключається перегрів обладнання та хаотична витрата палива.

Група безпеки містить запірно-регулюючу арматуру, яка здатна контролювати тиск та температуру теплоносія. Під час підняття тиску скидає зайве та зливає теплоносій, що закипів.

Істотно мінімізують присутність персоналу біля котла паливні бункери та лінії автоматичної паливоподачі. На жаль, вони здатні транспортувати лише пелету та дрібнофракційне вугілля. Дрова та велике вугілля потрібно завантажувати самостійно.

Пелетні горілки та горілки з п’єзорозпалюванням розпалюють вогнище автоматично під час падіння встановленої користувачем температури теплоносія.

Правильно підібрана автоматика здатна значно підвищити ефективність твердопаливного котла. Окрім того, важливо знати, що будь-який, навіть найдешевший твердопаливний котел можна покращити встановленням автоматичного обладнання.